REZERWUJ ONLINE
lub wybierz kryteria wyszukiwania
REZERWUJ OFFLINE
lub wybierz kryteria wyszukiwania
PRZEWODNIK PO RESTAURACJACH
WYSZUKAJ PUBY I INNE LOKALE
WYDARZENIA KULTURALNE
« Luty 2020 »
PoWtŚrCzPtSoNd
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
W dniu dzisiejszym nie ma żadnych wydarzeń.


USD 3,0952 –1.08
EUR 3,9659 –0.66

Dziś jest 22 lutego,
imieniny obchodzą:

Marta, Małgorzata, Piotr

Wschód słońca: 6:40
Zachód słońca: 17:00Portal odwiedziło: 35791882 osób.WARSZAWA STOLICA POLSKI

Zamek Królewski w Warszawie widok spod KatedryWitamy na stronie poświęconej Warszawie. Znajdziesz tu informacje jakie powinieneś przeczytać przyjeżdżając do tego pięknego miasta. Postaramy się, aby żadne z Twoich pytań nie pozostało bez odpowiedzi, a The Visitor poprowadził Cię przez wszystkie etapy przygotowań do przyjazdu, podróży i zwiedzania - po prostu zajrzyj do odpowiednich działów.

Warszawa, od 1596 r. pełniąca funkcję stolicy, jest najczęściej odwiedzanym miastem Polski. Jej centralne położenie jest bardzo dogodne ze względów komunikacyjnych, zaś stołeczne funkcje korzystnie wpływają na mnogość połączeń kolejowych, autobusowych czy lotniczych z każdym ważniejszym miastem Polski i praktycznie każdą stolicą Europejską.

Warszawa zajmuje powierzchnię 518000 m. kw., na której mieszka 1,7 miliona ludzi (dane wg Wikipedii z 2006 roku). Administracyjnie Stolica podzielona jest na 18 dzielnic jednakże ważniejszym podziałem jest naturalna granica Warszawy lewo- i prawo- brzeżnej jaką wyznacza Wisła. Warszawa to centrum polityczne kraju z siedzibą Sejmu, Senatu i rządu polskiego oraz ważny i prężny ośrodek kulturalny i naukowy ze znaczącymi w skali Polski i często także Europy teatrami, ośrodkami kulturalnymi oraz uczelniami.

Warszawa jest największym miastem w Polsce, ale też miastem najbardziej zniszczonym podczas II wojny światowej. Odbudowywana długo i często byle jak nie może pochwalić się specyficznym klimatem jaki panuje w Starym Mieście w Krakowie czy licznymi wspaniałościami architektury jakimi szczyci się Gdańsk, Wrocław czy Poznań. Ma jednak wiele innych zalet i wspaniałości, które z radością i dumą prezentujemy w The Visitorze Mazowsze. Niektórzy mawiają, że w Warszawie można się zakochać od drugiego spojrzenia - my pokażemy Ci, że można także od pierwszego!

Na naszej stronie prezentujemy szeroki zakres informacji praktycznych oraz opisy najważniejszych zabytków Warszawy i jej okolic. Zapraszamy do spaceru trzema trasami przygotowanymi przez przewodnik The Visitor, które poprowadzą po najważniejszych i najpiękniejszych zakątkach miasta.

The Visitor pomoże również w przygotowaniu się do przyjazdu do Warszawy informując o zasadach komunikacji, dostępnych środkach transportu, cenach biletów czy przestrzegając przed kłopotami na jakie może napotkać nieświadomy turysta.

Należąc do największego w Polsce systemu rezerwacyjnego, pomożemy także w znalezieniu odpowiedniego noclegu dostosowanego do Twoich oczekiwań i zasobności portfela. Rezerwując online hotel na naszej stronie możesz skorzystać z wielu atrakcyjnych ofert i cen dnia, które nie są dostępne przy bezpośredniej rezerwacji w hotelu!

Na naszej stronie znajdziesz również ogromny wybór restauracji które można przeszukiwać wg kryterium typu kuchni czy zasobności własnego portfela.

Zapraszamy także do ściągnięcia drukowanej wersji The Visitora Mazowsze w formacie pdf, a tuż po przyjeździe do sięgnięcia po papierowy egzemplarz, z którym poznasz Warszawę w najlepszy i najciekawszy sposób.

Zapraszamy do zwiedzania Warszawy z The Visitorem!