REZERWUJ ONLINE
lub wybierz kryteria wyszukiwania
REZERWUJ OFFLINE
lub wybierz kryteria wyszukiwania
PRZEWODNIK PO RESTAURACJACH
WYSZUKAJ PUBY I INNE LOKALE
WYDARZENIA KULTURALNE
« Luty 2020 »
PoWtŚrCzPtSoNd
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
W dniu dzisiejszym nie ma żadnych wydarzeń.


USD 3,0952 –1.08
EUR 3,9659 –0.66

Dziś jest 22 lutego,
imieniny obchodzą:

Marta, Małgorzata, Piotr

Wschód słońca: 6:40
Zachód słońca: 17:00Portal odwiedziło: 35791886 osób.Centrum Nauki Kopernik
Centrum Nauki Kopernik to najnowsza atrakcja na mapie Warszawy.
Dwukondygnacyjny budynek o powierzchni 15 000 m2 tworzy jedną z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazujących związek nauki z kulturą i codziennością. CNK, Wybrzeże Kościuszkowskie 20, www.kopernik.org.pl, info@kopernik.org.pl, tel. +48 22 596 41 00.
Bilet normalny 25 zł, ulgowy 16 zł, dzieci do 2 lat wstęp wolny.
Godziny otwarcia: WT-NIE 10.00-20.00 (kasy do 19.00), SO-NIE 10.00-19.00 (kasy do 18.00). dojazd autobusami: 185, 118, 128 - przyst. Biblioteka Uniwersytecka oraz 102, 105, 162 - przystanek Pomnik Syreny (z Dworca Centralnego bezpośredni dojazd autobusami: 102 i 128).
Podziemny parking:
opłata za 30 min. - 2,50 zł, pierwsza i każda następna godzina - 5 zł.

EKSPOZYCJE Świat w ruchu - eksperymenty, podczas których dowiesz się, jak powstaje zjawisko ruchu oraz jakie są jego konsekwencje. Człowiek i środowisko - rozwój człowieka, funkcjonowanie organizmu oraz wzajemne oddziaływania ludzi i ich otoczenia. Strefa światła - jedyna wystawa o charakterze fabularnym. Zwiedzający biorą udział w rozgrywce między światłem i ciemnością oraz wykonują doświadczenia z zakresu optyki.
Korzenie cywilizacji - obserwacja procesu rozwoju naszej cywilizacji i udziału poszczególnych dziedzin nauki w tym procesie. Znajduje się tu słynny teatr, w którym na scenie występują roboty.
Bzzz! - doświadczenia przygotowane z myślą o najmłodszych (do 6 lat), którzy wszystkimi zmysłami poznają tutaj tajemnice świata. Re: Generacja - adresatem jest starsza młodzież, a poszczególne eksponaty odnoszą się do problemów, z jakim styka się nastolatek wchodząc w świat dorosłych. Eksponaty artystyczne - znajdują się w każdej galerii. Prezentują inspirację twórców poszczególnych galerii.

PLANETARIUM
Niebo Kopernika to jedno z najnowocześniejszych planetariów na świecie. Znajduje się ono w budynku położonym tuż przy Wiśle, kształtem przypominającym ogromny głaz narzutowy. Wewnątrz znajduje się sala projekcyjna ze sferycznym ekranem o 16-metrowej średnicy, rzutniki cyfrowe, projektor gwiazdowy dzięki któremu można obejrzeć blisko 20 milionów gwiazd. Sferyczny obraz daje złudzenie pełnego zanurzenia w wirtualnym świecie. Pokazy, nie tylko dotyczące astronomii, przygotowano z myślą o widzach w różnym wieku.

PARK ODKRYWCÓW
To połączenie przestrzeni rekreacyjnej i miejsca eksperymentów, pokazów i wydarzeń kulturalnych. Park o pow. 15 000 m2 zaprojektowano wokół „Kopernika”. Na trawnikach i pomiędzy drzewami znajdują się eksponaty oraz projekty artystyczne, które w nietypowy sposób wykorzystują m.in. efekty dźwiękowe i właściwości fali głosowej.

LABORATORIA
Cztery profesjonalne pracownie edukacyjne, wyposażone w nowoczesny sprzęt badawczy oraz multimedia. Pod okiem animatorów można samodzielnie przeprowadzać doświadczenia z zakresu fizyki, chemii, biologii oraz robotyki. Laboratoria dostępne są dla zwiedzających
w soboty i niedziele. Laboratorium chemiczne to raj dla wielbicieli wybuchowych reakcji oraz bulgocących probówek. Można tu eksperymentować przy użyciu profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego, a także stworzyć coś pożytecznego i na dodatek zabrać do domu.
Na weekendowych zajęciach chemicznych uczestnicy własnoręcznie wytwarzają mydło
i zapoznają się z sekretem składników wypisywanych na opakowaniach kosmetyków.
Laboratorium biologiczne przygotowano z myślą o miłośnikach natury, medycyny oraz… mikroskali, gdyż do eksperymentów wykorzystuje się tu maleńkie próbki i niepozorne przyrządy.
Wyniki bywają jednak ekscytujące. Tak jest w przypadku weekendowego scenariusza „Biolog na miejscu zbrodni”, w którym można wcielić się w policyjnych detektywów i rozwiązać zagadkę kryminalną poprzez porównanie profilu genetycznego próbki z miejsca zbrodni z DNA podejrzanych. Analizy laboratoryjne prowadzą do wskazania winnego. Laboratorium fizyczne zaprasza wszystkich do wag. Bez obaw - ważone będą mikroby, nie uczestnicy. Podczas zajęć tworzone są wagi, pozwalające ustalić ciężar bardzo małych przedmiotów. Ważąc przedmioty codziennego użytku, jak telefon, klucze, długopis można sprawdzić, czy stworzona samodzielnie waga działa prawidłowo.
Pracownia robotyczna to najbardziej oryginalna pracownia edukacyjna „Kopernika”.
Wymarzone miejsce dla entuzjastów mechaniki, mechatroniki, informatyki i elektroniki oraz tych z Was,
którzy marzą o własnym R2D2. Specjalistyczne klocki Lego Mindstorms pozwalają stworzyć dowolnego robota - o kształtach oraz cechach pojazdu, zwierzęcia lub człowieka.
Można tu poznać podstawy programowania maszyn, zarówno tych humanoidalnych jak i tych
przemysłowych.